рф фактично витіснила Україну з ринків молочної продукції деяких країн
У середині липня ситуація на українському ринку молока залишалася стабільною. З огляду на те, що рентабельність на ланцюжку виробництво-переробка мінімально позитивна, переробники, побоюючись скорочення виробництва сировини і попри складнощі з реалізацією, намагаються тримати баланс.
Про це повідомила Олена Жупінас, керівниця проекту Асоціації виробників молока «Гуртовий збут молока», інформує milkUa.
«Ціна на молоко у господарствах станом на 1 липня не змінилася відносно ціни кінця червня. Ціна на заводі поки що також стабільна. Однак, зважаючи на те, що з 1 липня відновились усі податкові навантаження на ПММ, а на тарифах перевізників це поки ніяк не позначилося, варто розуміти, що подальше подорожчання пального призведе до зростання витрат на логістику, що, своєю чергою, стримуватиме зростання цін у другій половині липня», – зазначила вона.
Рентабельність і виробництва молока, і молочної продукції досить низька. Рецесійні процеси в Європі, накопичення молочних продуктів на складах та обмежене споживання стримують ціни на молочну продукцію.
Так, у червні молоко в Європі подешевшало на 2,8%, як порівняти з попереднім місяцем, , і майже на 5,9% – проти торішнього показника. Основна причина зниження ціни на молоко – падіння цін на готову продукцію.
«За останні декілька місяців Україну фактично витіснили з ринків Середньої Азії й Казахстану, – зауважила Олена Жупінас. – Країна-агресорка за 5 місяців цього року наростила виробництво молока на 4,6%, внутрішній попит там різко падає і вона активно експортує, вдаючися до демпінгових цін на сирний продукт, масло, сухе молоко, тому що їхні ціни набагато привабливіші, ніж наші.
Та як українці почнуть вертатися додому, внутрішній попит на молочну продукцію зросте, відповідно, ситуація з виробництвом і переробкою покращиться, вважає експертка.
Як повідомлялося, молокозаводи Львівщини збільшують заготівлю сировини у сільгосппідприємств.