Які прояви свідчать про аскароз свиней
Аскароз у дорослих свиней клінічно не проявляється. Вони можуть бути носіями збудника інвазії, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Клінічний прояв аскарозу умовно поділяють на 2 фази:
• легеневу, що пов’язана з міграцією личинок і відповідає гострому перебігу хвороби;
• кишкову – паразитування статевозрілої стадії в кишках.
Під час легеневої фази, на 6-7-му добу після зараження, у тварин з’являються кашель, хрипи, утруднене й пришвидшене дихання, блювання.
У більшості з них підвищується температура, поросята відмовляються від корму, лежать, зариваються в підстилку. Можуть бути нервові напади. На шкірі спостерігають висипання, кропивницю, папули, що через 5-6 діб перетворюються на струпи. Нерідко поросята гинуть.
Одужання настає поступово і триває 2-3 тижні.
Прояви кишкової форми аскарозу невиразні. Більшість уражених підсвинків недорозвинені, погано ростуть. У них порушується функція травного каналу, буває пронос, блювання, апетит знижений і мінливий, у деяких тварин розвивається рахіт. М’ясо від таких свиней – низької якості.
На розтині трупів поросят, які загинули в гострий період інвазії, основні зміни виявляють у печінці й легенях.
За кишкової форми аскарозу спостерігають катаральне запалення слизової оболонки тонких кишок, атрофію ворсинок, скупчення в кишках значної кількості гельмінтів, що можуть спричинити непрохідність і навіть їх розрив.
Діагноз на аскароз свиней установлюють комплексно з урахуванням епізоотологічних даних, клінічних ознак, патолого-анатомічних змін.
Як повідомлялося, свині, які перехворіли на аскароз, набувають імунітету.