Агрономія

Зниження врожаю ранніх ярих через ґрунтову засуху загрожує в частині регіонів

Зниження врожаю ранніх ярих через ґрунтову засуху загрожує в частині регіонів

Погодні умови червня у цілому були сприятливими для розвитку усіх сільськогосподарських культур, завдяки переважно помірним температурам повітря та відсутності засушливих явищ на великих територіях. Утім, відсутність ефективних дощів на багатьох площах центральних, північних та південних областей все ж обумовлювала розвиток, поширення та поглиблення ґрунтової засухи під ранніми ярими, що може призвести до зменшення урожаю, зважаючи на пізні строки сівби цих культур.

Про це повідомляє Укргідрометцентр.

Умови для вегетації пізніх технічних культур, які у червні мали невеликі вимоги до вологи зважаючи на їхню фазу розвитку, складалися задовільно, зволоження ґрунту коливалося від задовільного до оптимального.

На початку місяця у північних районах північно-західних, північних та північно-східних областей через вторгнення арктичного повітря спостерігалися пізні заморозки на висоті 2 см,  місцями на грунті та у повітрі, що за спостереженням агрометеорологів обумовили локальні пошкодження посівів кукурудзи та городніх культур.

Періодичні похолодання, які спостерігалися у червні, були сприятливим фактором для охолодження ґрунту і сприяли пом’якшенню умов для формування урожаю бульбокоренеплодів. Проте несприятливим фактором залишався дефіцит вологи у верхніх шарах ґрунту та переважно високі температури ґрунту на глибині 10 см, які переважали ще з початку червня.

Цілком сприятливі агрометеорологічні умови для росту і розвитку всіх сільгоспкультур переважали у західних областях, де у другій половині червня підвищилася температура повітря, що важливо для пізніх культур, та випала достатня кількість опадів для підтримання оптимального вологозабезпечення ґрунту.

Нагадаємо, «воскова стиглість» зерна ячменю ярого на півдні фіксується надзвичайно рано.