Як запобігти тепловому стресу в птиці
Профілактичні заходи теплового стресу в птиці треба продумувати на кілька кроків наперед, бо вона дуже гостро реагує на зміни зовнішньої температури. Кожен градус, вищий за норму, матиме негативний економічний ефект у результаті, пише журнал «Наше птахівництво».
Птиця в основному охолоджується повітрям, тому потрібно забезпечити належну вентиляцію, дотримуватися всіх норм і параметрів мікроклімату в пташнику. У спеку рекомендується збільшити рух повітря над птицею для кращого теплообміну.
У літню пору пильну увагу слід приділяти програмі освітлення й часу годівлі. Треба уникати згодовування корму в найспекотніші період – із 13:00 до 18:00.
На птахофабриках практикують також увімкнення світла на 1-2 години вночі й вимкнення у найспекотніші години дня. Проте не варто такий підхід застосовувати для молодняку.
Правильно збалансовані раціони також важливі у боротьбі з тепловим стресом. Зниження вмісту протеїну, підвищення вмісту жиру в кормі, баланс амінокислот, кальцієво-фосфорного співвідношення, додавання вітамінів у корм, контроль рівня натрію та хлору – все це допомагає мінімізувати негативну дію високих температур.
Часто виробники не в змозі передбачити різких змін погоди і, як наслідок, не застосовують вчасно правильну стратегію годівлі, бо корм може бути вже виготовлений. У такій ситуації найкращим рішенням буде додавання препаратів, що знижують негативний вплив теплового стресу, у питну воду.
Як повідомлялося, пробіотики пом’якшують вплив теплового стресу на птицю.