Агрономія

Як обрати оптимальну глибину загортання покривних культур, – досвід

Як обрати оптимальну глибину загортання покривних культур, – досвід

Глибина загортання покривних культур у ґрунт залежить від мети проведення цієї технологічної операції. Якщо в ґрунті є ущільнення і, відповідно, коренева система наступної культури розвиватиметься погано, тоді проводять глибоке розпушування. Якщо ґрунт м’який, досить поверхневого загортання дисковою бороною чи стерньовим культиватором або вертикального обробітку.

Таким досвідом поділився керівник ТОВ «Харківське насіння» Віктор Філатов (Харківська обл.) в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

У господарстві вже 10 років використовує в сівозміні покривні культури, які дають йому змогу в умовах нестійкого зволоження значно заощадити на міндобривах і ґрунтообробітку, поліпшити механічний та хімічний склад ґрунту й підвищити рентабельність виробництва.

«Ураховуючи нинішню вартість міндобрив і те, що ми працюємо на невирівняному рельєфі, мені більше подобається осіннє загортання покривних культур у ґрунт на невелику глибину. Таким чином ми створюємо умови для мінералізації органічної речовини й добрий фон для наступної в сівозміні культури», – зазначив Віктор Філатов.

Наприклад, торік під покривними культурами в господарстві було 950 га. На краях полів, де були ознаки ущільнення, провели глибоке розпушування, на решті площ – неглибоке дискування на 5–6 см. Одне поле, яке було дуже щільним за своєю структурою, глибоко розпушували.

Утім, часто завдяки покривним культурам, які мають стрижневу кореневу систему, наприклад, редька олійна, гірчиця, ущільнення ґрунту зникають.

«Таким чином ми економимо на обробітку. Загалом наші суміші покривних культур складаються з 4–7 культур, з яких кілька мають стрижневу кореневу систему», – додав аграрій.

Читайте також: Як глибина загортання насіння кукурудзи залежить від типу ґрунту