Зростає ризик загибелі риби у водоймах Миколаївщини
У водоймах Миколаївщини внаслідок знищення Каховської ГЕС піднявся рівень води. На внутрішніх водоймах області, де ще триває нерест, потужний потік води змиває нерестовища та личинки прісноводних риб.
Про це повідомили у Мінагрополітики.
Із нагріванням води розпад загиблої флори та фауни зменшить рівень кисню, що може спричинити масову загибель водних біоресурсів. А потрапляння значної прісноводної маси до Чорного моря може значно зашкодити солоноводній іхтіофауні прибережної частини.
Окрім того, великим ризиком для населення і водних біоресурів стане потрапляння у водойми шкідливих речовин із каналізаційних колекторів, сховищ токсичних відходів із промислових підприємств, полігонів побутових відходів, а також продуктів розпаду загиблих тварин і риби.
Повна оцінка збитків рибному господарству неможлива до повної стабілізації рівня води, наголосили у Мінагрополітики. Проте вже можна стверджувати, що значного негативного впливу зазнає вся екосистема Дніпровсько-Бузької гирлової системи та Чорного моря.
Як повідомлялося, затоплено дві виробничі дільниці Херсонського заводу з розведення молоді частикових риб. Повністю затоплено Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика.