Овочі-Ягоди-Сад

Веретеноподібна крона персика дає більший, але пізніший урожай

Веретеноподібна крона персика дає більший, але пізніший урожай
Сад персика

Сад персика на слабо- та середньорослих підщепах з веретеноподібною кроною дасть більший урожай, особливо у перші 3-4 роки. Але плоди достигатимуть довше, ніж на деревах із чашеподібною кроною.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» написав Сергій Шевчук, керівник ОСГ «Сад весни», що на Волині.

На його думку, в умовах інтенсифікації, коли земля для сільського господарства дорожчає, актуальним стає веретеноподібне формування крони персика. Дерева в цьому разі можна розташовувати значно щільніше. Це особливо актуально, якщо використано середньо- та слаборослі підщепи. 

«Економічні підрахунки свідчать, що щільні плодові насадження приносять господареві вищий прибуток, зокрема й завдяки ранньому вступу саду у плодоношення, та й окупиться такий сад швидше», – наголошує автор. 

Веретеноподібна крона персика має центральний провідник, на якому протягом перших 2–4 років формують рівномірно розташовані основні гілки, що значно тонші, ніж штамб. У крони щорічно вкорочують тільки верхівку провідника, а основні (бічні) гілки проріджують так, щоб між ними не виникало загущення. 

Порівнюючи з чашоподібною кроною, на веретені замість 3–4 скелетних гілок формують 8–12 напівскелетних (основних), розташованих майже горизонтально. На них швидко наростають пагони, і це стимулює сад до плодоношення вже в перші роки. «Раннє й щедре плодоношення є важливою перевагою веретеноподібного персикового саду: у перші 3–4 роки врожай там значно вищий, ніж у дерев із чашоподібною кроною. Недоліком веретена є недостатня освітленість усередині крони, через що період дозрівання плодів розтягується», – підсумовує Сергій Шевчук.

Читайте також: Названі найкращі підщепи персика для Заходу України