Завдяки формуванню Гюйо виноград плодоносить на четвертий рік
За формування Гюйо кущі швидко вступають у плодоношення й надалі під час експлуатації потребують значно менше ручної праці.
Про це йдеться у статті в журналі «Садівництво по-українськи» Олексій Олефір та Микола Артюх, кандидати сільськогосподарських наук, Наталія Сівак, співробітниця ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» Сергій Микитенко, кандидат сільськогосподарських наук.
Автори зауважують, що за традиційного формування на п’ятий ріку кущів повністю сформовано основні елементи крони, включно з плодовими ланками. Проте в умовах сучасного інтенсивного виробництва це дуже довго. Існує й прискорений метод виведення формування кущів за допомогою застосування зелених операцій (обламування зайвих пагонів, залишення пасинків для створення ріжків і інших елементів крони, прищипування верхівок). За допомогою цього методу кущі вдається повністю сформувати за 3−4 роки, відповідно насадження раніше вступлять у плодоношення.
«В Україні формування винограду за типом Гюйо мало поширене, як і решта малооб’ємних формувань, – зазначають дослідники. – Проте за формування Гюйо кущі швидко вступають у плодоношення й надалі під час експлуатації потребують значно менше ручної праці (спрощена система обрізування та обламування пагонів). На кущах, сформованих за типом Гюйо, грона розташовуються на одній і тій самій висоті, й такі насадження найкраще придатні для комбайнового збирання врожаю».
Читайте також: Як формують молоді кущі винограда