Агрономія

ФГ «Анастасія» на Дніпропетровщині застосовує нетиповий підхід до no-till

ФГ «Анастасія» на Дніпропетровщині застосовує нетиповий підхід до no-till

ФГ «Анастасія» на Дніпропетровщині застосовує технологію no-till без використання інсектицидів та фунгіцидів. Застосовують тільки гербіциди.

Про це розповів голова господарства Андрій Усов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«На жаль, нині класична система землеробства використовує ґрунт як субстрат для утримання коренів рослин. Вологу дає або Бог, або зрошення, решту – міндобрива. У такому разі, може, й не потрібна родючість ґрунту – результату можна досягнути за допомогою продуктів хімічної промисловості. Але родючість ґрунту – це жива біота, що добуває для рослини поживні речовини, створює структуру ґрунту. Підтримувати її набагато складніше, ніж кинути в землю міндобрива. Натомість результатом є досягнення природного балансу і в ґрунті, і на поверхні і, як наслідок – додаткова економія сил і засобів. Тому для мене no-till – це ощадне землеробство, основою якого є підвищення родючості ґрунту шляхом підвищення активності ґрунтової біоти, зменшення хімічного тиску на посіви», – зазначив агроном.

У господарстві вносять багато органічних добрив, роблячи компости. У сівозміні мають багато багаторічних трав, зокрема, еспарцет і люцерна, які також підтримують бездефіцитний баланс гумусу. Обов’язково сіють покривні культури, причому не сівалкою, а комбайном, під час збирання врожаю.

«Це значно зменшує затрати, адже за один прохід одним агрегатом виконуємо дві операції. На комбайні стоїть пристрій, який розсіває насіння покривних культур, а комбайн притрушує їх половою з основної культури. Річ у тім, що врожай зернових, еспарцету, льону ми збираємо обчісувальною жаткою, яка знімає тільки зернову частину, а стебла лишаються стояти в полі. Це запобігає вітровій ерозії, зберігає вологу, взимку затримує сніг. Щоправда, у високій стерні розводиться більше мишей, адже їх там не дістане ні хижа птиця, ні навіть лисиця», – додав Андрій Усов.

Раніше було названо шість переваг нульової технології ґрунтообробітку.