Фахівець назвав переваги інтеграції України до ЄС
Інтеграція України до ЄС надасть переваги як нашій країні, так і країнам Європейського Союзу.
Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Олег Нів’євський.
За його словами, для України це буде і вже є величезним поштовхом для реформування країни. «Нажаль, всі вагомі до цього часу реформи робились під тиском зовнішніх факторів. В першу чергу це вступ до СОТ (почався процес в 1996-му році і закінчився вступом в 2008 році) та Угода про Асоціацію з ЄС (з 2016 року)», – зауважив Олег Нів’євський.
Також за умов інтеграції України до ЄС для нас відкривається великий та багатий ринок (у ЄС – понад 400 млн населення), куди можна постачати свою продукцію.
Також Україна отримає найбільше джерело допомоги. Це і джерело фінансування відбудови та підтримки України.
«ЄС стане найбільшим джерелом фінансування відбудови України – своєї східної, так би мовити, стіни. І чим більше ми реформуватимемо країну та підвищувати державну спроможність, – тим більше буде можливостей в отримані фінансів», – додав Олег Нів’євський.
На його переконання, інтеграція України в ЄС стане тестом ЄС на чесніть щодо ідеалів та цінностей, які вони сповідують. Хто як не Україна зараз ці ідеали захищають кров’ю, життям та долею десятків мільйонів співгромадян.
Крім того, ми будемо джерелом поставок в ЄС “дешевих калорій”, тобто зерна, олійних і тд. І робочої сили також. Агрополітика ЄС теперішня (з її озелененням та від поля-до-столу) може призвести до того, що ЄС може перетворитись з чистого експортера зернових та олійних в чистого імпортера. Тому мати в спільному ринку Україну їм буде вигідно.
А ще інтеграція України до ЄС – це можливість змінитись самим та повчитись в України.
«Не новина, що фермери в ЄС – це більше про хоббі, а не про хардкор ринок та конкуренцію. Така, нажаль, аграрна політика в ЄС. Вони йдуть потихеньку від комунізму до ринку, але цей процес дуже болючий. В цьому наші виробники – справжні риночники. І зважаючи на масштаб нашої країни, це допоможе і самій ЄС зробити свою аграрну політику більш ринковою», – підсумував фахівець.
Нагадаємо, обсяги експорту української агропродукції до ЄС сягнули рекордного показника.