Індекс продовольчих цін ФАО знижується одинадцятий місяць поспіль
У лютому базове значення індексу світових цін на продовольчі товари дещо скоротилося і, таким чином, тенденція до його зниження триває вже одинадцятий місяць поспіль.
Про це повідомляє пресслужба Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).
Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО у лютому становило 129,8 пункту, що на 0,6 відсотка нижче порівняно з січневим значенням та на 18,7 відсотка нижче порівняно з піковим значенням, досягнутим у березні 2022 року. Зниження значення цього індексу, який дозволяє щомісяця відстежувати коливання світових цін на найбільш ходові продовольчі товари, зумовлено падінням котирувань на олії та молочну продукцію на тлі різкого зростання цін на цукор.
Значення Індексу цін на зернові ФАО практично не змінилося порівняно із січнем. За минулий місяць міжнародні ціни на пшеницю зросли незначно, оскільки побоювання у зв’язку із посушливими умовами у Сполучених Штатах Америки та високий попит на постачання з Австралії були значною мірою нівельовані активною конкуренцією між експортерами.
Значення Індексу цін на рослинні олії ФАО знизилося на 3,2 відсотка в порівнянні з його січневим рівнем внаслідок скорочення цін на пальмову, соєву, соняшникову та рапсову олії.
Значення Індексу цін на цукор ФАО зросло на 6,9 відсотка порівняно з січнем, досягнувши найвищого рівня за шість років, головним чином через перегляд у бік зниження прогнозу за обсягом виробництва в сезоні 2022–2023 років в Індії, а також зниження міжнародних цін на сиру нафту та етанол у Бразилії.
Раніше ФАО презентувала Програму швидкого реагування для України.