Агрономія

Як ефективно здійснити діагностику озимих після перезимівлі, ‒ DSV

Як ефективно здійснити діагностику озимих після перезимівлі, ‒ DSV

З настанням весни та підвищенням температури повітря важливо вчасно здвйснити моніторинг полів та оцінити стан перезимівлі озимих культур, які, реагуючи на перше тепло, починають відновлюватися. У першій діагностиці важливо оцінити густоту рослин та фітосанітарний стан поля і культури (пошкодження мишовидними гризунами та морозами, наявність хвороб, забур’яненість).

Про це нагадають у компанії DSV.

Звертаємо вашу увагу, що навіть при густоті 5-10 добре розвинутих рослин (12-14 листків і більше) озимого ріпаку на одному квадратному метрі, можна очікувати на гарний результат урожайності. А при слабкому розвитку рослин (4-6 листків), але при гарній густоті (25-30 рослин/м²) доцільно здійснити двократну обробку регуляторами росту невеликими нормами за висоти точки росту рослини 5-10 см і 15-20 см відповідно. Такий захід дозволить подовжити термін гілкування, що позитивно вплине на кінцевий результат.

По озимому ріпаку важливо оцінити не тільки візуальний стан поля , а рослин окремо, бо проблема може бути прихована глибше. Особливо це стосується ранніх посівів, схильних до переростання восени та гібридів, які мають швидке відновлення вегетації.

Через лютневі  «вікна» теплих температур частина посівів озимого ріпаку почали відновлення своєї вегетації. Втім внаслідок різкої зміни температури може спостерігатись пошкодження листків весняного приросту. Проте такі гібриди DSV, як, наприклад, ДОМІНАТОР, ТЕМПТЕЙШН чи ВЕРІТАС КЛ, що маючи стриманий весняний розвиток і щільну розетку листя, спокійно переносять такі перепади температур.

Для повної візуальної оцінки потрібно викопати рослину, очистити коріння від землі і спочатку оцінити рослину зовні, а потім розрізати її вздовж і переконатися, що конус наростання і коренева система не ушкоджені морозами і немає прояву хвороб. В іншому випадку запланувати застосування фунгіцидів разом з першим інсектицидним захистом проти прихованохоботника при встановленні середньодобової температури +5+7°С.

Крім пошкоджень внаслідок температур не варто забувати про мишевидних шкідників посівів, адже втрат вони можуть приносити і в пізніші терміни вегетації.

Озимі зернові продовжують процес кущення і утворення продуктивних пагонів, але разом з цим хвороби також прогресують. Сьогодні є вже прояви п’ятнистостей на озимому ячмені та борошнистої роси на озимій пшениці. Тому вже потрібно моніторити подальший розвиток хвороб, щоб правильно провести перший фунгіцидний захист озимих зернових.

Боремось за врожай, боремось за перемогу!