Агрономія

Які переваги та ефективність внесення сульфату амонію, – досвід

Які переваги та ефективність внесення сульфату амонію, – досвід

Азот у життєдіяльності рослин займає перше місце серед мінеральних з’єднань. Для забезпечення рослин упродовж вегетації азотом, їх правильного розвитку та стабільної врожайності використовують сульфат амонію.

Своїм досвідом його застосування з AgroTimes поділилися в агрогрупі «Агрейн».

«Позитивний вплив сульфату амонію на врожайність сільськогосподарських культур у деяких випадках навіть перевершує дію інших форм азотних добрив. Враховуючи ж той факт, що роздрібна ціна сульфату амонію набагато нижче аміачної селітри і тим більше карбаміду, перевага економічної ефективності застосування сульфату амонію, очевидна», – каже головний агроном агрогрупи «Агрейн» Славко Станішич.

Сульфат амонію рекомендується, насамперед, для культур, вимогливих до сірки (ріпак, гречка, озима та яра пшениця). При внесенні сульфат амонію добре розчиняється у воді, доступний і легко засвоюється рослинами, відносно малорухливий і не вимивається з ґрунтів в умовах нормального зволоження та при зрошенні.

«Як показує досвід останніх років, у багатьох регіонах очікувати достатньо вологої осені тепер не варто. А живити посіви озимих потрібно. І тут якраз сульфат амонію проявляє себе краще порівняно з деякими іншими добривами – саме завдяки тим формам, у яких азот і сірка в ньому містяться», – додає Славко Станішич.

Ще однією відмінністю сульфату амонію від більшості інших мінеральних підгодівлі можна назвати те, що його ефективне застосування можливе не тільки в рідкому, але і в сухому вигляді. Він у будь-якому випадку буде засвоєний.

Нагадаємо, «Агрейн» здійснює азотне підживлення озимих культур.