Малі молокопереробні підприємства як тимчасове рішення для деокупованих регіонів
Малі молокопереробні підприємства чи цехи можуть бути виходом зі скрутної ситуації, особливо у деокупованих регіонах, коли людям потрібна робота, а великих переробників немає і найближчим часом не з’явиться.
На цьому наголосила керівниця проєкту АВМ «Гуртовий збут молока» Олена Жупінас, пише MilkUa.
«Вдалим прикладом є Сумська область, де відкривається все більше невеликих переробних підприємств: сироварні, цехи з виробництва молочної продукції з незбираного молока, а на базі Сумського національного аграрного університету проводиться навчання для всіх, хто хоче займатись цією справою, – зазначила вона. – Для деокупованих територій це може бути тимчасовим виходом».
Той же зруйнований Баштанський сирзавод у Миколаївській області, за словами Олени Жупінас, швидко не відновлять, а невелика ферма на 10-15 корів могла б замість того, щоб продавати молоко, зайнятись сироварінням і продавати готову продукцію на місці.
«Певний час дрібна переробка буде затребувана, а той, хто зможе зробити свій продукт ексклюзивним, не лише виживе, а й успішно працюватиме надалі, – вважає вона. – Втім, є й інший бік медалі – низька купівельна спроможність населення. Чи знайдеться покупець на крафтовий продукт? То вже буде питання для бізнесу: заробляти чи виживати».
Як повідомлялося, з початком війни молочна переробка втратила на окупованих і тимчасово окупованих територіях 38 підприємств.