Овочі-Ягоди-Сад

Дедалі частіше для захисту саду від основних хвороб використовують препарати групи SDHI

Міравіс® — вища ланка в еволюції SDHI-препаратів

Міравіс® — вища ланка в еволюції SDHI-препаратів

Дедалі частіше для захисту саду від основних хвороб — парші й борошнистої роси — використовують препарати групи SDHI (інгібітори сукцинатдегідрогенази). Це зумовлено високою ефективністю цієї групи на збудників хвороб при правильному застосуванні. Механізм дії SDHI-препаратів полягає в блокуванні інгібіторів сукцинатдегідрогенази, які беруть участь у виробленні енергії, диханні грибів. Відтак без енергії існування розвиток патогену неможливий.

Уперше про SDHI-препарати заговорили 1966 року, тому новою цю групу речовин не назвеш. Однак за цей час кожна нова діюча речовина вдосконалювалася, щоб вирішувати певні проблеми, пов’язані з вирощуванням сільськогосподарських культур. Остання новинка в групі SDHI-препаратів — діюча речовина Адепідин®, а на ринку з’явився з нею препарат Міравіс® 200 SC.

Головні особливості Міравіс® поруч з іншими SDHI- препаратами:

1.Широкий спектр дії на патогени

Контроль основних хвороб, таких як парша, борошниста роса, альтернаріоз, філостиктоз, моніліоз, сіра гниль, на кісточкових — клястероспоріоз, кучерявість листя, парша.

Ефективність Адепідин®проти основних хвороб яблуні, персика, черешні

2. Висока стійкість до змивання опадами

Через годину після внесення препарату навіть інтенсивний дощ (40 мм) не змиває препарат. Це зумовлено високоактивною дією препарату при потраплянні на поверхню рослини.

Адепідин®: найкраща стійкість до змивання серед інших карбоксамідів

% д.р., яка залишається після 40 мм дощу протягом 30 хв через 1 год після обприскування яблуневого саду

3. Інгібування SDHI при низьких концентраціях Адепідин®

Для досягнення 100 % ефективності, наприклад проти парші яблуні, достатньо концентрації препарату в рослині вдесятеро нижчої, ніж в інших SDHI.

Адепідин®: механізм проникнення та розподілу в рослині

4. Пролонгований захист

Це зумовлено не тільки біохімічними властивостями діючої речовини, а й самим механізмом розподілу по рослині. Після швидкого проникнення в рослину Адепідин® накопичується у восковому шарі і повільно вивільняється у тканини рослин та ксилемну систему. Такий розподіл забезпечує захист протягом 10–14 днів.

5. Гнучкість у використанні

Міравіс® містить одну діючу речовину, ефективну проти парші й борошнистої роси. Проте як і всі SDHI-препарати він має невисокий лікувальний ефект порівняно з триазолами. Для вирішення цієї проблеми й підсилення дії проти певної хвороби окремі виробники SDHI-препаратів одразу додають «партнера-діючу речовину» в склад препарату, чим здорожують захист рослини. У цьому плані Міравіс® — ідеальний препарат. Якщо потрібна подовжена профілактична й лікувальна дія проти парші, то до Міравіс® додаємо Скор®. Якщо лікуємо і захищаємо сад від борошнистої роси, то до Міравіс® додаємо Топаз®. А якщо погодні умови сприяють розвитку й зараженню паршею та борошнистою росою, до Міравіс® слід додати Циделі™ Топ.

6. Міравіс® у системі захисту

Найдоцільніше застосовувати Міравіс® у період інтенсивного зараження паршею і борошнистою росою. Це фази перед цвітінням, у яких відбувається первинне зараження аскоспорами і вторинне зараження конідіями парші та борошнистої роси. З огляду на пролонгований захист препарату матимемо захист від сірої гнилі й моніліозу в період цвітіння. Однак для контролю гнилей насіннєвої камери варто скористатися препаратом Геокс™ у нормі 0,4 кг/га.

А також у фазі після цвітіння, коли триває зараження первинною і вторинною інфекцією парші не тільки молодих листочків, а й зав’язі. Крім того, у цій фазі борошниста роса — найбільш небезпечна хвороба.

Якщо в системі захисту саду понад 16 фунгіцидних обробок, максимальна кількість застосувань — 4 рази на сезон SDHI продуктами зі списку Код 7, FRAC.

Захист яблуні від хвороб

Застосування препарату

Дмитро Тимошенко, технічний експерт зі спеціальних культур, компанія «Сингента»

Поділитись:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ