Консультантка розповіла як боротися з нематодою
Проблему з нематодою легше попередити, ніж з нею боротися. Найефективніше цьому запобігати за допомогою таких попередників як чорнобривці та овес щетинястий.
Про це консультантка з ягідництва Ірина Кобринець написала на своїй сторінці у Фесбук.
Вона зазначила, що як правило, вилікувати рослини, уражені нематодою, під час вегетації неможливо. Можна дещо покращити ситуацію, зміцнюючи самі рослини шляхом оптимізації живлення, внесення мікроелементів.
На думку консультантки, тотальне знищення всього живого в грунті шляхом фумігації токсичними речовинами приносить більше шкоди, ніж користі, так як при цьому знищуються не тільки патогени й шкідники, а й корисна біота. Відновлення грунту після цього буде непростим завданням.
«Численними дослідженнями європейських науковців доведена ефективність в боротьбі з нематодою таких попередників, як чорнобривці (Tagetes patula, Tagetes erecta) або овес щетинястий (Avena strigosa)», – підкреслила Ірина Кобринець.
Вона поінформувала, що чорнобривці висівають з нормою висіву 8-10 кг/га, досить мілко (до 1 см) з обов’язковим коткуванням. Терміни посіву – з середини травня до середини червня. Для оптимальної дії на нематоду чорнобривці мають рости на полі в середньому 100 днів. Чим довше рослини вегетують, тим краща дія. Потім чорнобривці придисковуються, як сидерат.
Встановлено, що популяція деяких видів нематод, в тому числі Pratylenchus spp. знижується при цьому на 90%. Дія цього заходу триває до трьох років.
Вирощувати овес щетинястий для боротьби з нематодою можна як самостійну культуру, так і як проміжну. Тому висівається в період від квітня до початку вересня, норма висіву 80-120 кг/га на глибину 2-4 см. Ефективність вівса в боротьбі з нематодою нижча, ніж при вирощуванні чорнобривців (на рівні 50-70%), зате агротехніка його простіша.
Читайте також: Нематода на морквяному полі з’являється через неправильну сівозміну