Харківська ферма після деокупації потребує кормів для корів
Молочне фермерське господарство «Юпітер» (Харківська область) пережило окупацію, а наразі не має кормів, аби прогодувати корів, повідомляє ICTV.
Заготувати сіно у господарства не було змоги: поля заміновані, власної техніки немає, а в сусідніх підприємствах вона покрадена або спалена. Зараз міст підірваний, об’їзд довгий по бездоріжжю. Також село і досі обстрілюють окупанти, через що відсутня електрика.
На фермі утримували 700 голів ВРХ. Зараз тварини худі й змарнілі, майже сотня з них загинула.
Під час окупації продавати молоко було нікуди, а корови давали 7 тонн молока на день. Тож його роздавали селянам, решту виливали. Зникла електрика – качали воду за допомогою генератора – в це понад 20 тис. л щодоби. У комбікормовому цеху мололи кукурудзу і пекли хліб для селян. Але в окупації пальне на вагу золота, а ділки продавали солярку, розведену водою, й обладнання ламалося.
Згодом довелося зменшувати кількість дійних корів, аби зберегти їхнє здоров’я. Адже за таких умов доїння для тварин – це навантаження, їх припиняли доїти.
Нині корови дають удесятеро менше молока, ніж до окупації. Треба щонайменше рік, щоб досягти попередніх показників, – каже фермерка. А тварин нічим годувати – кормів лишилося на місяць.
Тож ФГ «Юпітер» доведеться позбутися частини худоби, аби купити корм для решти. Але й продати проблема – ціни на тварин впали щонайменше вдвічі, їхати по них у таку далечінь ніхто не хоче. Везти корми сюди також відмовляються, силосу не знайти.
Тому власниця ферми Наталія Коваль змушена звернутися по допомогу, щоб вижити і відновитися. Її картка 4149 4378 6979 4501.
Як повідомлялося, розроблені «воєнні» раціони для ВРХ.