На Черкащині виробництво рибної продукції підтримують резервні джерела живлення
ТОВ «Комбінат-Черкаси» до війни виробляло продукцію з річкової риби, яку успішно експортувало до країн Європи. На підприємстві працювало понад 100 працівників, зараз їх удвічі менше.
Після повномасштабного вторгнення росії підприємство частково переорієнтувалось на виготовлення продукції для ЗСУ та вимушено переміщених осіб, повідомили в Програмі USAID АГРО.
Упакова – бляшанка – подорожчала втричі-вчетверо, і тому виробник перейшов на дойпак і плівку. Команда переорієнтувалася на локальну торгівлю та короткі ланцюги постачання з меншою кількістю посередників, а також розвиває пряму фірмову торгівлю.
Ситуація з виробництвом погіршилась під час дефіциту електроенергії. Зокрема, обстріли в листопаді поставили під загрозу виробничі процеси підприємства під час оброблення та фасування 82 тис. порцій річкової риби.
Тоді «Комбінат-Черкаси» звернувся до Центру забезпечення технічного обслуговування та ремонту обладнання і виробничих ліній агросектору, створеного U-Food Association за підтримки Програми USAID АГРО. Спеціалісти Центру оперативно допомогли виробнику запустити резервні джерела живлення і підключити цех виробництва продукції. Так підприємству вдалося запобігти втрат готової продукції на суму понад 2,4 млн грн.
«Зараз складно планувати довготермінові проекти, працюємо у тижневому та місячному ритмі. Одним із стратегічних напрямів розвитку бачимо експортну діяльність на ринки ЄС. Пріоритет – отримання єврономеру», – поділився Євгеній, керуючий збутом ТОВ «Комбінат-Черкаси».
Як повідомлялося, частка енергоресурсів у витратах на виробництво свинини може зрости до 8-10%.
Нагадаємо, «Борисфен-трейд» може працювати навіть за знеструмлення.