Створення зрошувальної системи саду можна поділити на два етапи
При закладанні саду важливо мати на ділянці основні елементи зрошувальної системи – насосне обладнання, фільтраційне обладнання, магістральні та земельні трубопроводи, крапельна трубка або зрошувачі. Систему автоматизації та моніторинг ґрунтових показників вологості, погодних показників можливо перенести на другий-третій етапи.
Про це в коментарі журналу «Садівництво по-українськи» розповів Вадим Бойко, директор компанії «Профполив», що входить до EFT Group.
«Доукомплектування можна зробити пізніше, але в цьому випадку важливо з самого початку бачити кінцеву систему зрошення, кінцевий проєкт, – зазначив він. – Щоб ми потім у процесі експлуатації могли тільки доставляти певні елементи, девайси, які б спрощували та давали контролювати кількість вологи, випаровування, водний баланс в метровому шарі. Це показники, які роблять систему розумною та дають змогу економити енергоресурси, трудові ресурси, добрива у процесі експлуатації системи».
Раніше ми повідомляли, що в Україні більше половини компаній із зрошення, які роблять помилки при встановленні поливних систем клієнтам-садівникам.
Читайте також: Перед зимою сад важливо вчасно поливати, – науковець