Гіподинамія шкідлива для птиці
Хронічна гіподинамія є пусковим механізмом, що провокує спалахи захворювань серед чутливого поголів’я птиці, пише журнал «Наше птахівництво».
Для птиці, що утримується в кліткових батареях, характерна гіподинамія, обмеження та скутість рухової активності. На тлі значного обмеження рухового простору виникає порушення обміну речовин, оскільки потенційна енергія не повністю переходить у кінетичну.
Ці чинники призводять до накопичення жиру в органах і тканинах організму, поступово розвивається жирова дистрофія органів та скелетної мускулатури. А оскільки зниження обмінних процесів провокує накопичення шкідливих метаболітів, поступово виникає деструкція та переродження життєво важливих паренхіматозних органів.
Гіподинамія – хронічний процес. Вона спричиняє значно тяжчі наслідки для організму птиці за її тривалого перебування в умовах стресу. Стрес провокують, зокрема, неналежне дотримання санітарно-гігієнічних норм у виробничих приміщеннях, не відрегульована система штучної інсоляції в пташниках, недостатня кількість негативних кисневих аероіонів.
За недостатньої вентиляції та накопичення в повітрі важких позитивно заряджених іонів виникають додаткові чинники, які спричиняють гіпокінезію поголів’я, поступовий розвиток гіпоксії, що в комплексі значно знижує захисні можливості організму щодо патогенних біологічних агентів. Будь-які недоокислені продукти життєдіяльності за умов гіпокінезії є пусковими механізмами дисфункції та дистрофії органів.
Як повідомлялося, летальність від аденовірусного гепатиту курей сягає 10-25%.