Овочі-Ягоди-Сад

Конструкція саду впливає на скороплідність, урожай та якість 

Конструкція саду впливає на скороплідність, урожай та якість 

Від конструкції саду залежать скороплідність, величина врожаю, якість плодів тощо. Конструкція визначає рівень продуктивності саду, підбір комбінації сорт-підщепа, схему садіння, способи формування і обрізування дерев. 

Про це йдеться у статті в журналі «Садівництво по-українськи».  

«Нині дерева у саду прийнято розміщувати щільно, що сприяє швидкому формуванню листкового апарату, — розповідає Світлана Овчаренко, власниця ФГ «Подільський плодорозсадник «Ренет» (Хмельницька обл.). – Помірно загущеними є сади на карликових підщепах із міжряддям 3–3,75 м і з відстанню в ряді — 1,5–2,5 м, у садах на півкарликових підщепах міжряддя 4–4,5 м, відстань у ряді — 2,5–3 м, у садах на сіянцях ці відстані відповідно сягають 5–6 м та 3,5–4 м». 

Дальше збільшення кількості дерев на одному гектарі здійснюється внаслідок зменшення міжрядь до 3–3,5 м, а в ряді — загущення до 0,5–1,5 м. 

Наголошується, що зі збільшенням загущення насаджень ріст дерев сповільнюється, а величина врожаю зменшується. Для забезпечення достатньої освітленості в таких садах видаляють найнижчі основні гілки та заповнюють вільний простір гілками, що звисають згори.

Читайте також: Яблуні погано ростуть на вилугуваних ґрунтах