Велика кількість пожнивних решток може пригнічувати сходи озимої пшениці
Доволі поширеним агрозаходом є висів насіння озимої пшениці в необроблену стерню. Ця культура досить добре витримує «вимушений no-till», що дає змогу заощадити і час, і солярку. Але слід мати на увазі, що велика кількість пожнивних решток на полі, якщо стоїть тепла погода, – це справдешній розплідник різноманітних шкідників і патогенів, пише журнал The Ukrainian Farmer.
У такому разі маємо потурбуватися принаймні про обробку посівного матеріалу пшениці якісним інсектицидним і фунгіцидним протруйниками.
Також за наявності великої кількості органічних решток і сприятливих умов для їх перегнивання утворюються органічні кислоти, що можуть пригнічувати розвиток сходів озимої пшениці.
Тому пожнивні рештки бажано таки або заорати повністю в ґрунт, або ж заздалегідь за температури навколишнього середовища вищої за +5 °С обробити біодеструкторами.
Якщо ж цієї умови не дотримано, то бажано переглянути доцільність висіву озимої пшениці. Особливо, якщо вимушений попередник для озимої пшениці – кукурудза, що дає і величезну кількість пожнивних решток, зокрема твердих, і переносить таке небезпечне для пшениці захворювання, як фузаріоз.
Нагадаємо, озима пшениця може добре перезимувати і у фазі «шильця».