Світова торгівля молочними продуктами в 2022 році скоротиться на 3,4%
Прогнозується, що світова торгівля молочними продуктами в 2022 році складе 85 млн тонн (у молочному еквіваленті), що на 3,4% менше, ніж у 2021 році. Це – перше падіння за майже два десятиліття, яке головним чином спричинене різким падінням імпорту до Китаю, а також прогнозованим зниженням поставок до Нігерії, В’єтнаму і рф.
Про це пише партнер проєктів «Інфагро» Максим Фастєєв у Телеграм-каналі ТвійМолочнийЗануда.
Це скорочення імпорту, ймовірно, буде частково компенсоване можливими більшими закупівлями з боку Філіппін, Індонезії, Великої Британії, Євросоюзу та Мексики.
У Китаї зниження активності громадського харчування, пов’язане із заходами стримування COVID-19, зростання внутрішнього виробництва молока та високі запаси можуть призвести до скорочення імпорту приблизно на 15% (понад 3 млн тонн у еквіваленті молока). Це переважно стосується сироватки та сухого молока.
Через скорочення світового попиту очікується зниження обсягів торгівлі від кількох провідних експортерів, включно із Новою Зеландією, ЄС, білоруссю і Туреччиною.
Однак деякі країни, серед яких Мексика, Індія, Аргентина та США, можуть збільшити обсяги торгівлі завдяки географічній доступності окремих молочних продуктів, особливо вершкового масла та сухого молока, а також з огляду на двосторонні торгові домовленості.
Незважаючи на очікуване скорочення експорту, прогнозується, що в 2022 році світова торгівля вершковим маслом зросте на 6,2% проти показника 2021 року, тоді як сиром – несуттєво.
Натомість світова торгівля сухим незбираним молоком, сухим знежиреним молоком і сухою сироваткою, за прогнозами, впаде відповідно на 6,4%, 3,5% і 5,6%, головним чином через скорочення закупівель Китаєм.
Як повідомлялося, триває зростання індексу цін на молочну продукцію GDT.