Поливну воду знезалізнюють розбризкуванням
При наявності у поливній воді заліза, його потрібно окислити. Найпростіше це зробити за допомогою розбризкування при наповненні для того, щоб окислене залізо випало в осад.
Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» зауважив Сергій Рябков, директор ДП «Проектно-технологічне бюро» ІВПіМ НААН.
Дослідник нагадав, що водонакопичувальний басейн системи зрошення має забезпечувати мінімальний корисний запас води для проведення поливу протягом 3 діб, з розрахунку 60 куб.м/га.
«Вода в такому резервуарі має бути чиста, і при його наповненні зважені частинки у воді повинні осісти», – зазначив він. При наявності у воді заліза, його потрібно окислити. Найпростіше це зробити за допомогою розбризкування при наповненні для того, щоб окислене залізо випало в осад. Будівництво водонакопичувального басейну передбачає влаштування протифільтраційної мембрани у вигляді поліетиленової плівки.
«При будівництві зрошувальної мережі роботи з монтажу напірних, магістральних і ділянкових трубопроводів необхідно виконати до початку посадки, як при осінньому так і при весняному закладенні насаджень. Влаштування насосної станції і поливного вузла можна перенести на весну за умови весняного садіння», – порадив експерт.
Читайте також: Спеціаліст порадив проєктувати полив саду одразу на всю площу