Аномально пізні строки сівби озимої пшениці мають свої переваги
Попри значні ризики, аномально пізні строки сівби озимої пшениці все ж мають свої переваги, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Так, очевидно, що посіяна у ранні строки озима пшениця автоматично приваблює шкідників, котрих ще повно на полях за теплої осінньої погоди. Відповідно, доводиться або змиритися зі збитками внаслідок їх діяльності, або ж застосувати інсектицид.
Обидва варіанти – це втрачені гроші. Натомість посіяна в листопаді пшениця вже гарантовано буде убезпечена від масових атак шкідливих комах.
Аналогічною є ситуація з бур’янами. Наприкінці вересня — на початку жовтня вони ще почуваються у цілком літньому режимі й дружно проростають, засмічуючи посіви. В окремих випадках може дійти до страхового гербіциду. Це особливо актуально цього сезону за умов супервологої першої половини осені.
Натомість у листопаді насіння бур’янів уже і близько не матиме тієї енергії та волі до проростання через зовсім інший температурний режим. Надто ж, якщо перед сівбою озимої пшениці здійснити елементарний неглибокий передпосівний обробіток.
Тож можна стверджувати, що у пізні строки сівби сходи пшениці розвиватимуться на більш стерильному агрофоні, що почасти стосується і хвороб рослин.
Нагадаємо, в Україні досі триває сівба озимих. Як повідомлялося, затримка осінньої посівної на Одещині (особливо на півдні) не критична, адже, завдяки м’яким зимам, тут озимі часом досівають і в грудні.