Овочі-Ягоди-Сад

Вчені розповіли про закладання високопродуктивного виноградника

Плантажна оранка, висока якість саджанців, їх підготовка до висаджування, захист та ранній ремонт — основні передумови високої продуктивності винограду.

Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» співробітники ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» Олексій Олефір, Микола Артюх та Наталія Сівак  а також Сергій Микитенко, кандидат сільськогосподарських наук.

Дослідники наголошують, що перед садінням саджанці винограду треба добре, протягом не менше ніж двох діб вимочити у воді. Приріст треба обрізати на два вічка, а корені вкоротити на довжину, що відповідає способу садіння. На всіх етапах садіння і догляду насаджень слід ретельно дотримуватися строків та правил виконання агротехнологічних операцій.

«Основними роботами, які виконують після садіння виноградних саджанців, є встановлення шпалери, виведення формування кущів, обробіток ґрунту та захист рослин від хвороб і шкідників. Залежно від типу обраного формування кущів і способу його виведення час вступу насаджень у плодоношення буде різним», – зазначають автори.
Вони нагадують, що ремонт насаджень однорічними саджанцями однойменного сорту починають з наступного року після садіння винограднику. 

«Чим раніше буде ліквідована зрідженість насаджень, тим краще приживатимуться підсаджені рослини, – зазначають вчені. – Практика свідчить, що ремонтувати молодий виноградник доцільно винятково у перші два роки. Підсаджування у більш пізньому віці насаджень користі не приносить через те що новопосаджені саджанці страждатимуть від конкуренції доросліших кущів-сусідів. Під час догляду молодого винограднику дбають про знищення ґрунтових шкідників й обачно та у механічний спосіб обробляють ґрунт у ряду».

Читайте також:   Учені вивчають вплив підщепи на якість винограду