Агрономія

Що слід врахувати за планування рістрегуляції озимого ріпаку

На перерослих посівах озимого ріпаку як регулятори росту досить часто практикують застосування препаратів на основі діючої речовини хлормекват-хлорид. Однак слід ураховувати, що більшість цих препаратів зареєстровано на ріпакові лише для запобігання вилягання посівів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Оскільки ріпак – це культура експортоорієнтована, слід зважити на те, що у Європі в насінні ріпаку залишкові кількості хлормекват-хлориду, які здатні нагромаджуватися саме під час застосування препарату як регулятора росту, досить жорстко контролюють.

Тому для запобігання можливих проблем зі збутом продукції слід усе-ж таки дотримуватись регламенту їх використання на культурі: максимум до фази 4 листки ріпаку.

За спільного використання препаратів на основі азолів і хлормекватхлориду в цій фазі ефект інгібування росту надземної маси значно зростає. Плануючи застосування регуляторів росту, необхідно зважати на ці чинники.

Зазвичай для регуляції росту вистачає препаратів на основі тебуконазолу або метконазолу. У разі очікування бурхливого розвитку рослин можна зробити суміш метконазолу і мепікват-хлориду.

Нагадаємо, восени важливо не запізнитися з рістрегуляцією ріпаку.