Тваринництво

Як зробити успішною програму балансування катіонно-аніонного балансу для корів

Кальцій, фосфор, магній і калій – основні макроелементи, за вмістом яких варто стежити, складаючи кормову програму для молочної худоби у транзитний період. Кожен із них відіграє провідну роль у продукуванні молока та профілактиці метаболічних захворювань, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Уміст макроелементів у кормовій базі має бути правильно збалансованим. Вітамінам відведено багато ролей у раціоні транзитних корів, і головна з них – профілактика дефіциту. Вітаміни А, D та Е потрібні для відтворення, імунної системи та росту.

У транзитний період корови також потребують білок для побудови м’язової маси й росту. Крім того, білок потрібен для підвищення імунітету.

21 день до отелення, також відомий як період повного планування, – це можливість повернути більше зерна та крохмалю у план годівлі, щоб бактерії у рубці могли налаштуватися на перетравлення великих обсягів крохмалю.

Така структура раціону дуже схожа на раціон корів, коли вони входять у лактацію. Саме в цей період можна змінити структуру раціону, впровадивши, наприклад, негативний катіонно-аніонний баланс (КАБ).

Щоб програма балансування КАБ була успішною, дуже важливо проводити аналіз грубих кормів, аби мінімізувати споживання калію. За негативного КАБ раціону фахівці з годівлі повинні підтримувати мінімальний рівень вмісту натрію та калію в другий період сухостою, а в разі застосування спеціальних кормових добавок для худоби можна звести негативний баланс КАБ до нуля або зробити його слабонегативним. Це вплине на кислотно-основний баланс у крові й дасть змогу організму корови нагромадити більше кальцію в період отелення.

Негативний КАБ у раціоні також знижує ризик виникнення метаболічних захворювань – таких як післяотельний парез. Також у другому періоді сухостою надзвичайно важливі вітаміни, мікро- та мікроелементи.