«Насіннєвий завод часнику» показав, як вирощувати суперекономно
Компанія «Насіннєвий завод часнику» застосовує економну технологію вирощування часника з повітряних цибулин у дворічному циклі.
Про це повідомляється на сторінці компанії у Фейсбук.
«На один погонний метр висіваємо 25 штук насінин. Міжряддя 45 см. Густота – 556 000 повітряних цибулин на гектар. Через два роки густота стояння часнику буде 300 000 – 400 000 шт/га.
Норма висіву при такій схемі посіву становитеме від 30 до 80 кг/га в залежності від маси 1000 насінин повітряної цибулини», – зазначають компанії.
У коментарях уточнюють, що зараз сіють повітряну цибулину, з якої за рік виростає однозубка. Однозубку не викопують, і ще через рік виростає часник з однозубки першої репродукції.
«Можна викопували однозубку, але як показує практика, це дуже проблематично та затратно. Якщо викопуємо однозубку, то її потрібно просушити, обірвати сухе стебло, прокалібрувати, протруїти і посадити… (з плюсів при викопуванні однозубки, це те що Ви посадите необхідну Вам точну густоту рослин на га, протруєте від хвороб та шкідників садивний матеріал)», – зазначають в «Насіннєвому заводі часнику».
Додають, що за дворічного вирощування озимого часнику з повітряної цибулин, менше витрат на сам садивний матеріал зубка, який ми всі звикли садити.
Для боротьби з бур’янами при дворічному циклі вирощування ділянку обробляють гербіцидом Стомп 4 л/га після посіву, весною Стомп по сходах 2 л/га, далі протягом вегетації працюють Гоалом, пружинною бороною, міжрядним культиватором, після полягання вегетативної маси однозубки обприскують гліфосатом або десикантом в залежності від бур’янів, в серпні- вересні працюємо Гоалом, приблизно у жовтні знову працюють так само як і в перший рік вирощування починаючи зі Стомпу по вологому грунті.
Читайте також: Часник в Європі буде дрібнішим і дорожчим