Листкове підживлення дає змогу скоротити застосування міндобрив, – досвід
Завдяки листковому підживленню комплексними добривами за останні три роки в СФГ «Романцівське» різко скоротили обсяги застосування міндобрив. Так, цього року в господарстві лише поклали у рядок під час сівби озимини по 60 кг/га у фізичній вазі сульфату амонію.
Про це розповів досвідчений агроном, голова господарства Іван Романець в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
«Безумовно, мінеральні добрива повністю замінити неможливо. Але, щоб сформувати урожай пшениці 5 т/га, ми можемо раціональним підходом до проблем живлення доповнити його листковим підживленням. Цього року я отримав дуже добрі сходи озимих ріпаку та пшениці, потенціал розвитку культур чудовий. Тож нагальне завдання було – підготувати їх до входження в зиму, щоб заклалися репродуктивні органи на урожай майбутнього року», – зазначив аграрій.
Для цього було внесено по листку комплексне добриво ОРАКУЛ мультикомплекс, що містить 11 мікроелементів, необхідних для життєдіяльності рослини. Внесли його в нормі 1 л/га, додали до суміші ще ОРАКУЛ колофермин фосфору, також у нормі 1 л/га.
І цього досить, щоб допомогти сформуватися кореневій системі культури до настання холодів, поки не закінчилася вегетація. Адже фосфор за температури ґрунту нижче +10 градусів уже не засвоюється кореневою системою. Тому доправити фосфор усередину рослини можна через кутикулу листкового апарату.
Нагадаємо, листкове підживлення кукурудзи також покращує якість зерна.