Як Баришівська зернова компанія формує структуру посівіних площ
Сівозміну наступного року в Баришівській компанії ще не затвердили, втім, мають певні напрацювання, якими поділився операційний директор компанії Андрій Лук’яненко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
Дощі, за його словами, відкоригують плани сівби озимої пшениці. Також в компанії беруть у розрахунок, що зі збиральною кампанією стартували на 30 днів пізніше очікуваного, а також не мають остаточних даних щодо цін на добрива, ЗЗР, насіння.
«Важливо на всіх етапах опиратися на економіку. У принципі логічно робити акцент на культури, які потребують менше добрив, наприклад на сою. Та слід оцінювати й перспективи продажів цієї культури. Аналогічний хід думок щодо соняшнику: він потребує більше добрив, але треба зважати на перспективи валового збору врожаю наступного року в Україні, ускладнену логістику, чинник «щільність-обсяг» у перевезенні та зберіганні. Тому розробляємо кілька сценаріїв», – зазначив Андрій Лук’яненко.
Компанія спеціалізуємося на сої та кукурудзі, які становлять тут понад 80% посівних площ, мають напрацьовані технології їх вирощування. З точки зору економіки компанії правильним є зменшення питомої ваги в структурі площ кукурудзи та соняшнику і збільшення сої. Але, за словами операційного диреткора компанії, треба ухвалювати рішення для конкретного підприємства залежно від попередньої сівозміни й світових та локальних цін на зерно: зі зменшенням площ під кукурудзою наступного року існує вірогідність зростання її вартості.
«Є ще й погодний чинник. Теперішні затяжні дощі вплинуть на посівні площі пшениці, на рівень її врожайності. Тож аграрії переорієнтовуватимуться на збільшення площ під ярими. Особисто я знову ж віддав би перевагу сої. Проте господарствам треба усвідомлювати, чи можуть вони придбати якісний посівний матеріал, чи мають напрацьовану технологію вирощування», – додав фахівець.
Нагадаємо, через окупацію Баришівська зернова компанія недоотримала урожай пшениці.