Агромаркет

Науковець назвав нетипову для попередніх років імпортовану продукцію

Науковець назвав нетипову для попередніх років імпортовану продукцію

За 8 місяців 2022 року імпорт агропродовольчої продукції в Україну (у порівнянні з аналогічним періодом 2021-го) зменшився більш ніж на 1 млрд дол. або на 22%.

Про це під час онлайн-дискусії «Зовнішня торгівля в умовах війни: виклики та можливості» розповів старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

За його словами, скорочення імпорту відбулося внаслідок повномасштабного  воєнного вторгнення рф до України й блокування морських портів.

«Якщо в січні-лютому наші вартістні показники імпорту були навіть вищими, ніж за аналогічний період 2021 року, то, починаючи з березня 2020-го за півроку в умовах війни сталося відчутне падіння», – зауважив Богдан Духницький.

Він уточнив, що товарна структура імпорту в Україну за 8 місяців 2022 року загалом є стабільною й зберігає основні товарні групи.

«Тут ми бачимо фрукти та ягоди, рибу й ракоподібних, а також напої. Однак є одна суттєва відмінність від типових показників й переліку продукції попередніх років – це поява овочів та коренеплодів. Цього року ми особливо багато імпортуємо помідорів, огірків, цибулі, капусти тощо. Це пояснюється тим, що починаючи з сезону ранніх овочів ми мали проблеми з їх постачанням на внутрішній продовольчий ринок через тимчасову окупацію Херсонської, частини Запорізької областей й активних бойових дій на Миколаївщині», – уточнив Богдан Духницький.

Через те, що постачання продукції зі згаданих вище областей унеможливилось, зросли темпи імпорту й, відповідно, ці групи товарів подорожчали найбільше.  

Нагадаємо, на імпорт сала за 7 місяців Україна витратила на 47,6% більше.