Близько 30 виробників біометану звернулися щодо підключення до ГТС
Розвиток виробництва біометану набуває все більшої пріоритетності як для України, так і для ЄС в умовах глобальної енергетичної кризи, спричиненої енергетичним терором росії.
Про це повідомляє Урядовий портал.
«В Україні вже зроблено певні кроки для створення ринку біометану. Близько року тому парламент ухвалив Закон України, який фактично заклав законодавчу основу для виробництва біометану в Україні. Уряд затвердив Порядок функціонування реєстру біометану, відповідно до якого на Агентство покладено завдання – створити механізм гарантій походження», – повідомив голова Держенергоефективності Валерій Безус.
«Ми розробляємо Єдину платформу реєстрів гарантій походження, у тому числі реєстр біометану. Ми працюємо над цим у тісній співпраці з європейськими партнерами, у тому чилі ERGaR. Тому сподіваємося у результаті отримати дієвий механізм, який відповідатиме стандарту ЄС», – розповів він.
З огляду на кон’юнктуру ціни на газ та ресурсний потенціал доцільно вже сьогодні готувати інвестиційні проекти з виробництва біометану.
«В умовах енергетичної газової кризи біометан може конкурувати з викопним газом. Зараз близько 30 потенційних виробників біометану вже звернулися до оператора газотранспортної системи для отримання технічних умов на підключення до газової мережі», – розповіла Олена Ленська, директор Департаменту розвитку відновлюваної енергетики Держенергоефективності.
Розвиток ринку біометану в Україні дозволить не лише зменшити залежність від імпорту викопних енергоресурсів, а й відкрити експорт біометану до ЄС.
План дій для приєднання виробників до мережі вже підготовлено Оператором ГТС України. Також досліджуються сценарії торгівлі біометаном та його експорту.
“Переконаний, що наша перемога у війні дасть змогу розвинути цей напрям найшвидшими темпами”, – наголосив Валерій Безус.
Нагадаємо, виробники біометану мають пройти міжнародну сертифікацію ISCC. Раніше у Мінагро розповіли про пріорітетні міжнародні проєкти для українських аграріїв.