Тваринництво

Відставання бройлера в рості: все починається з дитинства

Зростання курей і формування мускулатури залежить від багатьох чинників. Особливо вимогливі бройлери, адже головною їх властивістю є швидкий набір маси, пише журнал «Наше птахівництво».

Усе починається з перших днів вирощування. Не всі птахофабрики мають інкубатори: найчастіше одні спеціалізуються на виведенні курчат, інші – на їхньому вирощуванні. Щойно бройлер вилуплюється, протягом перших 5-5,5 годин він повинен поїсти, попити, висохнути й зігрітися. Це так звана стартова програма. Саме з її дотримання починаються успішні прирости. Якщо якийсь пункт не буде виконано, з самого початку спостерігатиметься відставання в рості.

Уже у віці 40-45 днів бройлер може набрати свою оптимальну вагу. Перевіряється приріст маси бройлерів за допомогою зважування що сім чи що десять днів. Так, відповідно до загальноприйнятих норм, курча у віці двох тижнів має важити близько 500 г, двох місяців – 3 кг, трьох місяців – 5 кг.

Контрольні заміри завжди здійснюють в один і той самий час дня до годівлі – це дозволяє максимально точно визначити масу птиці.

Як повідомлялося, швидкість росту бройлерів впливає на температуру комфорту.