Овочі-Ягоди-Сад

Вживані скляні теплиці коштують співмірно з плівковими

Вживані скляні теплиці коштують співмірно з плівковими
Олег та Ірина Мартинюки у своїй теплиці

Вартість вживаних скляних теплиць з Нідерландів відповідає вартості плівкових. При цьому не потрібно змінювати покриття, легше підтримувати мікроклімат. Скляні теплиці з термоізоляційними шторами взимку економлять 45% тепла, а влітку відбивають 15% зайвого світла.

Про це в блозі виробника насіння овочів – компанії «Рійк Цваан Україна» розповіли Олег та Ірина Мартинюки, власники тепличного господарства у Тернопільській області.

Їхня теплиця займає площу 1,3 га. В ній вирощують у першому обороті огірки Яні RZ F1, другою культурою – рожевий томат Мануса RZ F1 та червоний томат Зульфія RZ F1. 

Огірки цього року показали результат 30 кг/м2.

«На початку ми планували встановити плівкову теплицю, але знайомий, який довгий час працював у скляних теплицях в Нідерландах, переконав обрати саме скляну. Нове покоління голландських теплиць вже 8-ми метрові, але ми встановили теплицю висотою 4,5 м, – розповів Олег Мартинюк. – Однією з переваг скляної теплиці вважаю те, що в ній набагато легше підтримувати необхідний мікроклімат всередині в зимовий період, забезпечуючи рослини необхідною вологістю і температурою повітря, що досить складно реалізувати в плівковій, в якій зазвичай досить волого. Також для нас важливо, щоб у теплиці було легше працювати як фізично, так і з продукцією».

За словами фермера, використання термоізоляційних штор економить зимою 45% тепла, а літом «збиває» 15% світла.

«Чув також, що багато хто відмовляється від скляних теплиць через високу вартість, але якщо взяти до уваги, що часто плівкові теплиці роблять з чорного металу, то ціна виходить та сама що купити вживану скляну теплицю з Нідерландів, – аргументував Олег Мартинюк. – Саму плівку також необхідно змінювати кожні 5 років, а це теж додаткові кошти. Тобто, якщо на початку може здаватися, що скляна теплиця потребує більше фінансових вкладень, то фактично виходить, що сума інвестиції приблизно однакова як для скляних, так і для плівкових теплиць».

У найближчій перспективі Олег та Ірина Мартинюки планують поставити скляну теплицю на 1 га у Тернопільській області, а також, разом з партнером, 2 га теплиць на Житомирській трасі.

Читайте також: Найбільший потенціал в овочівництві – у тепличних комбінатів, – експерт