Через напади мошок у корів знижуються надої молока
Укуси мошок та їхня слина спричиняє у великої рогатої худоби, коней, овець, кіз, свиней, м’ясоїдних тварин симуліотоксикоз. Це захворювання поширено в басейнах рік, річок, струмків і має характер ензоотичних спалахів із високою загибеллю тварин.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Мошки нападають на тварин протягом дня. Слина самок токсична, містить гемолітичну отруту, спричинює біль, набряки, місцеве підвищення температури тіла. Якщо укуси мошок тривають постійно, тварини худнуть, коні швидко втомлюються під час роботи, у корів знижуються надої.
Підраховано, що за п’ятихвилинний напад 125 мошок надій молока від однієї корови знижується на 3%.
Мошки переносять збудників сибірки, енцефаліту, туляремії у тварин. Вони є проміжним хазяїном круглих гельмінтів із підряду Filariata – збудника онхоцеркозу ВРХ. Мошки розвиваються протягом двох-трьох тижнів. Загальний цикл розвитку в південних регіонах України триває 1,5 місяця, у північних – 8-10 місяців.
За інтенсивного нападу мошок у тварин спостерігається занепокоєння, яке з часом переходить у пригнічення. Виникають набряки підшкірної клітковини, язика. У корів сильно набрякає шия. Температура тіла підвищується на 2-3 °С, а потім стає субфебрильною. Пульс і дихання пришвидшуються, з’являється характерна слинотеча, тремор м’язів, параліч і парез кінцівок. Згодом розвивається набряк легень, який і призводить до загибелі тварин.
Корови можуть загинути за одну-дві доби. За незначної інтоксикації тварини видужують на п’яту-восьму добу.
Як повідомлялося, постійна присутність агресивних комах на фермі спричиняє стрес у тварин.