Постійний покрив поля сидеральними сумішами здешевлює технологію, – досвід
У СТОВ «Нефедівське» на Хмельниччині підвищили рентабельність вирощування культур завдяки тому, що вже понад п’ять років усі види ґрунтообробних агрегатів заміняють кореневою системою сумішей покривних культур. Вони фактично беруть на себе роль класичних агрономічних заходів, таких як обробіток ґрунту, внесення міндобрив і захист рослин.
Про це розповів керівник «Нефедівського» Сергій Тимчук в інтерв’ю журнал The Ukrainian Farmer.
Зовні така технологія нагадує no-till – таке ж невтручання робочими органами агрегатів у ґрунт, накопичення органічної речовини, увага до сівозміни та структури ґрунту. Але головну роль тут відіграють сидерати.
«Коли я починав переходити на таку технологію, то прагнув досягнути кількох цілей. По-перше, це мінімізація витрат без помітного зниження врожайності. Пальне, мінеральні добрива, пестициди – це все заощаджується. По-друге, є наміри з часом перейти на органічне виробництво, хоча про це ще зарано говорити. І, нарешті, за допомогою сидератів та зниження ступеня хімізації полів ми підвищуємо родючість ґрунту, збільшуємо кількість біоти й корисних комах, оздоровлюємо агрофон і навіть істотно покращуємо вуглецевий баланс в атмосфері», – пояснює Сергій Тимчук.
Так, результати врожайності в господарстві за достатньої кількості опадів цілком вкладаються в найкращі показники по регіону: до 10 т/га кукурудзи в сухому заліку, 7–8 т/га пшениці, та 3-4 т/ га соняшнику. Звісно, що за посушливих умов показники врожайності є нижчими, як і в сусідніх господарствах.
Нагадаємо, цей рік може стати поштовхом до переходу на ресурсоощадні технології.