Тваринництво

Радіальний обігрів пташника зменшує вологість підстилки на 3–5%

Радіальний обігрів пташника зменшує вологість підстилки на 3–5%

Значною проблемою може стати визначення причин вологої підстилки у пташнику, оскільки занадто багато чинників можуть впливати на цей показник.

Про це йдеться у журналі «Наше птахівництво».

Вологість підстилки є результатом надходження та видалення вологи. Висока щільність посадки птиці сприятиме більшому надходженню екскрементів та вологи на одиницю площі пташника. Тому треба не перевищувати допустиму щільність посадки й використовувати достатню кількість підстилки. Рівномірне освітлення по всій площі пташника сприятиме рівномірному розподілу птиці, а отже, і екскрементів, замість скупчення в якійсь його частині. Висока вологість підстилки може бути пов’язана з великим обсягом споживання води або її розливанням із напувалок. Обсяги споживання води залежать від температури у пташнику, раціонів годівлі птиці та системи напування. Недостатня вентиляція або неправильне її налаштування не забезпечуватиме підсушування підстилки. Вологість підстилки також залежить від сезону року та способу опалення пташника. Зазвичай, за радіального обігріву вологість підстилки менше на 3–5%, ніж за повітряного обігріву. В осінньо-зимовий період, як правило, температура та відносна вологість зовнішнього повітря вища, ніж влітку, тому частіше спостерігають пододерматити. Однак і влітку може бути висока вологість підстилки, якщо не регулювати ретельно температуру в пташнику.

Нагадаємо, за пастеризації вологість регенерованої підстилки в пташнику може зменшитися на 5-30%. Як повідомлялося, вирощування курчат-бройлерів на регенерованій підстилці не погіршує їхні показники.