Найефективніший варіант годівлі індиків для кожного господарства свій
Рішення про найефективніший варіант годівлі індиків можна ухвалити лише на основі даних конкретного господарства. Треба враховувати витрати на корм, результат продуктивності та вартість оплати за кілограм забитої птиці, пише журнал «Наше птахівництво».
Так, улітку теплове навантаження в пташнику буде вищим. Через меншу живу вагу індиків щільність посадки за однакової кількості птиці буде нижчою.
Найбільші доходи влітку отримують, застосовуючи раціон із більшою кількістю поживних речовин. Отже, показники забою індиків будуть кращими. Взимку, після досягнення птицею найвищої забійної ваги, виручка від окремих груп майже не відрізняється.
Покращити показники вирощування індиків можливо за інтенсифікації раціону – використання високоенергетичного корму або поліпшення загального балансу шляхом розбавлення корму. І те, й інше має сенс влітку: доданої вартості на рівні ферми також можна досягти за допомогою збільшення кількості птиці, щоб отримати ту саму продуктивність на м², що й узимку, якщо є технічні передумови для належного управління вентиляцією влітку.
Узимку більш розбавлений корм економічно вигідніший за сильно концентрований раціон. Розбавляти його можна, додатково вводячи пшеницю.
Вирощування індиків найефективніше за найбільшої ваги птиці. Цього можна досягти взимку за допомогою стандартної годівлі. Часто є буфер, який дає можливість використовувати більш збіднені корми для відгодівлі птиці, що підвищує рентабельність виробництва. Влітку найбільша вага індиків часто досягається лише за рахунок інтенсивнішої годівлі, тому рекомендовано застосовувати більш високоенергетичні корми з підвищеним вмістом протеїну й амінокислот.
Нагадаємо, за теплового стресу індикам недостатньо лише збільшувати вміст енергії в кормі.