Агрономія

Застосування рідких добрив дає найкращий ефект для ріпаку

Застосування рідких добрив дає найкращий ефект для ріпаку

Застосування рідких добрив дає найкращий ефект для ріпаку, особливо в умовах браку вологи. На кожній фазі розвитку вони допомагають рослині краще розвиватися, посилюють гілкування, формування стручків, наливання зерна тощо.

Про це розповів директор ПП НВФ «Тирас» Володимир Тишковський в інтерв’ю «Варті уваги» в журналі The Ukrainian Farmer.

«Ми для себе відкрили новий напрям – рідкі універсальні мікродобрива Ферті плюс і Брендт, які водночас є і стимуляторами росту, і антистресантами. Вони покращують результат за певних нестабільних кліматичних умов. На ринку чимало різних технологій, ми починаємо працювати з цими брендами. Бо брак вологи все гостріший, і з цим треба боротися», – зазначив директор компанії. 

За його словами, найголовніше за таких нестабільних умов для кожної культури – дотримання правильної сівозміни. Інакше накопичуються хвороби та шкідники – а з ними й погіршуються умови вегетації культур і знижується урожайність.

Ріпак, як і соняшник, мав би повертатися на поле за традиційної сівозміни, не раніше ніж через сім років.

Але в сучасних умовах із застосуванням нових технологічних рішень ріпак може висіватися на полі кожних 4 а то і 3 роки. В такому разі площа ріпаку не повинна перевищувати 20-25% у структурі посівних площ. Думка про те, що ріпак виснажує грунт, є хибною. Навпаки – ріпак є непоганим попередником під озиму пшеницю та озимий ячмінь – якщо правильно з ним працювати. Особливо це актуально в південних регіонах, де озимий ячмінь є незамінною культурою. Тандем ріпак – озимий ячмінь є критично ідеальним.

Нагадаємо, урожайність чеських сортів озимого ріпаку сягає 4 т/га.