Колорадські жуки просто «вмикають» м’язи після сплячки
Нове дослідження університету Вестерн у канадській провінції Онтаріо виявило, що колорадські жуки можуть руйнувати та відновлювати м’язи за потреби, що дозволяє їм зберігати енергію протягом зими.
Про це повідомляє Phys.org.
У дослідженні група фізіологів комах із Вестерну показала, що зимуючі колорадські жуки розщеплюють та відновлюють мітохондрії у власних літальних м’язах, готуючись до суворих зимових умов.
Мітохондрії, які часто називають електростанціями клітини, зазвичай постачають енергію для польоту та метаболізму.
У інших видів тварин мітохондрії також можуть зникати у «непотрібних» клітинах м’язів, скажімо, під час хвороби, зазвичай це відбувається через незворотний процес, який називається мітофагією. Зворотній процес можливий за допомогою вправ.
Брент Сінклер, професор Вестерну, який керував дослідженням і аспірантка Джекі Лебензон показали, що мітофагія дійсно спричинила зникнення мітохондрій, але коли вони подивилися на жуків наприкінці зими, усі мітохондрії повернулися, навіть якщо жуки не напружували жодного м’яза.
«Ця здатність просто відрощувати мітохондрії цілого м’яза є абсолютно новою, і вона пояснює, як жуки здатні економити енергію всю зиму, але бути готовими до польоту та спаровування негайно навесні», — сказала Джекі Лебензон.
Читайте також:Чисельність колорадського жука на пізній картоплі перевищує ЕПШ