Центр точного землеробства ВНТУ працює задля продовольчої безпеки країни
У листопаді минулого року між Вінницьким національним технічним університетом, підприємством «Френдт» та Вінницькою обласною радою було підписано меморандум про співпрацю. Так, створили навчальний центр інновацій, інформаційних технологій і автоматизації ВНТУ-FRENDT та науково-дослідну лабораторію кабельно-провідникової продукції в ГНК ВНТУ. Нині, у часи війни, центр працює над вирішенням питань продовольчої безпеки країни.
Про це повідомляє прес-служба ВНТУ.
Нещодавно представники Вінницької обласної ради, технічного університету та підприємства «Френдт» зібралися, щоб обговорити умови ефективного ведення сільського господарства в умовах воєнного та післявоєнного стану.
«Відкриття центру – важлива подія і для університету, і для компанії «Френдт». Це хаб, в якому студенти зможуть стати провідними спеціалістами саме у впровадженні точного землеробства», – відзначають у публікації.
Ректор ВНТУ доктор технічних наук Віктор Біліченко зазначив, що створення Науково-дослідного та навчального центру «ВНТУ-ФРЕНДТ» – це результат співпраці науковців, бізнесу та обласної влади.
«У нас укладено чимало двосторонніх угод із бізнесовими структурами, – зауважив Віктор Біліченко. – Але така тристороння угода – перша. Показово, що в процесі нашої роботи бере безпосередню участь обласна Рада, яка зацікавлена і в розвитку аграрного підприємництва, і в розвитку науки. Вже бачимо, що така співпраця – ефективна. До того ж – особливо важлива в умовах повномасштабної війни, яка змінили наші попередні плани та поставила нас перед складними викликами».
Генеральний директор ТОВ «Френдт» Віталій Шуберанський розповів про те, над чим працює Центр точного землеробства, а також презентував учасникам панельної дискусії технології, що дозволяють автоматизувати процеси знешкодження небезпечних предметів на полях і підвищувати рівень безпеки сільськогосподарських робіт.
«Діяльність аграріїв нині потребує безпечних умов роботи і саме це на сьогодні основна мета співпраці, особливо враховуючи ту кількість сільськогосподарських підприємств, що прибули на Вінниччину», – підкреслив на зустрічі голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий.
Нагадаємо, українським аграріям пропонують безкоштовний доступ до RTK-сигналу.