Агрономія

Як правильно застосовувати добрива за дефіциту вологи

Як правильно застосовувати добрива за дефіциту вологи

Добрива за дефіциту вологи можуть не лише не спрацювати, а й нашкодити рослині. Утім, є кілька способів ефективного застосування добрив навіть в умовах низької вологозабезпеченості.

Кілька порад щодо правильного застосування добрив в умовах дефіциту вологи дав керівник компанії «Сервіс-Агрозахід» Роман Проць в інтерв’ю «Допомогти фермеру» в журналі The Ukrainian Farmer.

«Наша компанія кілька років тому розробила технологію, використовуючи дослідження різних іноземних інститутів. Наприклад, за допомогою продукту AQUASORB можна акумулювати в полі вологу. Цей продукт у вигляді гранул висівають разом з насінням – коли випав дощ, гранули втягують вологу, перетворюються на гель і рослина бере вологу з цього гідрогелю. Якщо після цього дощ не випадає більше місяця, рослина все одно забезпечена вологою. Завдяки цій технології у господарствах за таких умов, як приклад, отримували прибавку соняшнику до 1 т/га», – зазначив Роман Проць. 

Наступне, що, за його словами, треба зробити – зменшити коефіцієнт транспірації. Бо таким чином рослина забезпечується більшою кількістю вологи, а отже дає вищий урожай. Добриво Оптисіл, нанесене за допомогою обприскування, зменшує до 30% транспіраційний коефіцієнт на будь-якій культурі. Тобто вистачає на 30% вологи менше, щоб отримати запланований урожай.

«Препарат зменшує випаровування, оскільки потовщує стінки клітин, через які волога випаровується повільніше. І рослину така кількість води задовольняє. Така схема дуже добре працює, особливо в посушливі роки», – зауважив фахівець. 

І третій шлях – збільшити корінь, тобто кількість кореневих волосків, які шукають вологу та поживу, стимулювати його рости вниз. Це можна зробити за допомогою препарату Algomel РUSH по сходах рослин. Доведено, що він втричі збільшує кореневу систему. 

«За нинішніх умов, коли добрива здорожчали, фермер думає, дати йому це добриво чи ні. Чи вистачить йому вологи, щоб зібрати 6-8 т/га пшениці, бо без вологи добриво не буде працювати. За такої схеми, яку пропонуємо ми, він з більшою гарантією може розраховувати на запланований урожай», – додав Роман Проць. 

Нагадаємо, посходове внесення рідкого фосфору підвищує врожайність.