Агромаркет

В дунайських портах України падають закупівельні ціни на ячмінь

В дунайських портах України падають закупівельні ціни на ячмінь

Блокада портів України на тлі низької пропускної спроможності альтернативних маршрутів та низький попит з боку європейських покупців були основними чинниками впливу на ціни на ячмінь. Проте їх підтримали прогнози скорочення виробництва ячменю в Україні та світі, а також низькі перехідні запаси зерна старого врожаю.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade.

Ціни попиту на ячмінь врожаю 2022 р. з поставкою у липні – серпні до портів Рені та Ізмаїл становлять 170-190 $/т або 5000-6000 грн/т СРТ-порт. Проте купують його лише невеликі трейдери, які накопичують обсяги для поставок баржами до Туреччини або портів Румунії.

У червні Україна експортувала лише 31 тис т ячменю, а загалом у 2021/22 МР – 5,747 млн т, що перевищує 4,21 млн т сезону 2020/21. За прогнозами, експорт ячменю в новому сезоні різко зменшиться внаслідок суттєвого скорочення виробництва, проте з огляду на збільшення врожаю ячменю в росії та інших чорноморських країнах, ціни на український ячмінь на початку сезону навряд чи будуть високими, особливо на тлі падіння цін на вітчизняну кукурудзу.

Сільгоспвиробникам за можливості краще буде перенести продажі ячменю на другу половину сезону, коли збільшиться дефіцит поставок та буде розблокований експорт з морських портів України.

Нагадаємо, ціни на український фуражний ячмінь – під тиском відсутності експортного попиту.