Агрономія

Посіви цукрових буряків заселяє бурякова листкова попелиця

Посіви цукрових буряків заселяє бурякова листкова попелиця, в крайових смугах полів – 2-10% рослин (Волинська, Вінницька, Київська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська обл.), за чисельності 5-8 екз. на кожну.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Проходить яйцекладка та відродження личинок звичайного бурякового довгоносика (Полтавська обл.). Також плантаціям буряків шкодять бурякові блішки, мінуючі мухи, щитоноски, гусениці лучного метелика, совок.

Буряковий довгоносик-стеблоїд харчується у посівах Полтавської області за середньої чисельності 0,05 екз. на кв.м, ним пошкоджено 2% рослин у слабкому ступені.

Подекуди в господарствах Волинської, Рівненської, Тернопільської областей на кормових та столових буряках відбувається розвиток церкоспорозу, на цукрових у Хмельницькій області коренеїду. Посіви буряків захищають від бурякових листкової попелиці та мінуючих мух (ЕПШ відповідно 10 і 30% заселених рослин і 3-5 личинок на рослину), інших сисних шкідників дозволеними до використання інсектицидами.

Нагадаємо, пізнім посівам озимого ріпаку шкодять попелиці, а в посівах зернових колосових культур також інтенсивно розвиваються шкідники.