Агрономія

Як підвищити ефективність підживлення озимого ячменю, – досвід «Агрейн»

Як підвищити ефективність підживлення озимого ячменю, – досвід «Агрейн»

Озимий ячмінь є важливою стратегічною культурою в агрогрупі «Агрейн», адже дає перші врожаї. Його скоростиглість, порівнюючи з іншими зерновими колосовими культурами, дозволяє уникнути негативного впливу посухи й суховіїв, особливо в період наливу зерна.

Про це розповів заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко.

Після зими ячмінь найбільше потребує азоту, тому весняне підживлення пов’язане саме з азотними добривами в першу чергу. Орієнтовна норма азоту коливається від 40 до 120 кг діючої речовини на 1 га. Точні розрахунки слід проводити після аналізу стану поля.

«Краще проводити підживлення до відновлення весняної вегетації. Це пов’язано з тим, що після перезимівлі рослини озимого ячменю ослаблені і для відновлення потребують достатньої кількості доступних елементів живлення, особливо нітратного азоту. На кожний кілограм діючої речовини внесених добрив при цьому можна одержати по 8-13 кг зерна. Також для підживлення можна застосовувати і КАС. За ефективністю він дещо поступається аміачній селітрі і карбаміду, але коштує дешевше», – додає Тарас Корнієнко.

Раніше було названо п’ять правил внесення ґрунтових гербіцидів від «Агрейн».