Аграрій розповів, як покращив якість обробітку та знизив витрати пального
Господарство «Фермер», що обробляє 2030 га, залежно від попередника та ґрунтово-кліматичних умов комбінує дві технології ґрунтообробітку – оранку та глибоке розпушування. Техніку обирають тільки високопродуктивну та ефективну.
Про це розповідає керівник ТОВ СГП «Фермер» (Дніпропетровська обл.) Валентин Дудко, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Для вчасного та якісного виконання операцій господарству достатньо одного глибокорозпушувача й одного плуга.
Дисковий глибокорозпушувач 2720 John Deere виконує за один прохід кілька операцій: подрібнення, змішування та розподілення пожнивних решток, розпушування й дроблення ущільненого шару ґрунту, а також вирівнювання поверхні ґрунту. Він має сім лап, що розпушують ґрунт на 42-45 см, а диски, що встановлені спереду та позаду машини, працюють на глибину до 20 см.
«Минулого сезону агрегат обробив близько 900 га – тільки під вирощування кукурудзи й озимого ріпаку. Працює ідеально», – відзначає господар.
У виборі плуга підприємство віддало перевагу моделі компанії Gregoire Besson. Його застосовують тільки у вирощуванні соняшнику, а оранку проводять на глибину 25-27 см.
«Окрім високої якості роботи агрегат дозволяє оптимізувати витрати пального, – зауважує фермер. – Якщо раніше ми орали 5-корпусним плугом і трактором ХТЗ, витрачали 22-24 л/га і заглиблювались на 23-24 см, то нині витрати пального коливаються в межах 18-19 л/га. Тобто економія очевидна – 5-6 л/га, на 600 га ми заощаджуємо щороку близько 3 т солярки».
Вітчизняні трактори ХТЗ господарство замінило на два колісних – John Deere 8320 і 8315, що мають підвищений запас міцності.
«Трактори 8-ї серії відрізняються від попередників підвищеною комфортністю умов роботи механізатора, високою автоматизацією керування, наявністю зрозумілого комп’ютерного контролю за роботою двигуна та всіх систем», – додає фермер.
Раніше ми розповідали про переваги комбінування оранки й глибокого розпушування.