Як неякісна годівля позначається на птиці
ТОВ «Агропродсервіс Вест» розробило свої рецепти, які дають змогу за 40-42 дні отримати середню вагу бройлера до 2,7 кг. При цьому показник конверсії – 1,6-1,65. Ротацію здійснює тільки із застосуванням кокцидіостатиків 3-4 рази на рік.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів лікар ветеринарної медицини «Агропродсервіс Вест» Володимир Сисак.
«Звичайно, якщо комбікорм недоброякісний, то зниження продуктивних показників птиці ми спостерігаємо вже на другий-третій день, а відновлюються ці показники тільки через 7-14 діб, але теж не до кінця. І така птиця відставатиме до кінця вирощування, – зазначив він. – А це, своєю чергою, значні економічні збитки для господарства».
Нестача поживних речовин обов’язково негативно позначиться на розвитку внутрішніх органів, скелету й оперення птиці, тим самим знизить імунний статус організму, наголосив Володимир Сисак.
Неякісні та зіпсовані комбікорми можуть призвести до різних отруєнь, ентеритів, авітамінозу, розкльову, клоацитів, сечокислого діатезу тощо. Крім того, надлишок сої в організмі птиці спричиняє діарею, оскільки в ній міститься багато калію. За браку натрію спостерігаються порушення провідності мембран.
Висококалорійний корм може спричинити у птиці жирове переродження печінки.
«Тому під час використання таких раціонів звертаємо увагу на забезпечення в кормах належного рівня вітамінів групи В, Е та селену, – підкреслив Володимир Сисак.
Нагадаємо, годівля органічних бройлерів має свої особливості.