Агрономія

П’ять правил внесення ґрунтових гербіцидів від «Агрейн»

П’ять правил внесення ґрунтових гербіцидів від «Агрейн»

Серед основних просапних сільгоспкультур, які вирощуються на полях агрогрупи «Агрейн», – соняшник та кукурудза. На початкових етапах розвитку рослини соняшнику, а особливо кукурудзи, є найбільш уразливими і майже не можуть конкурувати з бур’янами. Як результат – ослаблені, виснажені рослини, котрі не лише не можуть сформувати необхідну густоту стояння на полі, а й розкрити свій генетичний потенціал. Тому для створення оптимальних умов розвитку сходів, а, відповідно, і збільшення урожаю, актуальним є застосування гербіцидів ґрунтової дії.

Про це розповів заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко.

«Ґрунтові гербіциди використовуємо до появи сходів культури, щоб захистити рослину від негативного впливу бур’янів на початкових, найбільш уразливих етапах розвитку. Дані препарати можуть стримувати декілька хвиль бур’янів, створюючи «захисний екран» у поверхневому шарі ґрунту, який тримається в середньому протягом 6-8, а в окремих гербіцидів – до 12 тижнів», – зазначив Тарас Корнієнко.

Для отримання стабільно високих результатів, як радить Тарас Корнієнко, слід дотримуватись 5 головних правил внесення ґрунтових гербіцидів:

1. Вивчити історію поля: що раніше було посіяно, які вносились препарати. Щоб контроль багаторічних бур’янів був ефективним, його слід проводити ще в попередній культурі сівозміни, а також із використанням післясходових гербіцидів.

2. Визначити тип ґрунту та вміст у ньому органічних сполук, вологозабезпеченість і кислотність.

3. Проаналізувати погодні умови до і після внесення гербіцидів. Ґрунтова волога чи опади дозволяють гербіциду проникнути до насіння бур’янів та подіяти на них у момент проростання. Оптимальними будуть приблизно 1,5 мм опадів.

4. Забезпечити оптимальне внесення гербіциду. Норма виливу, якщо з прилипачем, можна використовувати 100 л/га, а за його відсутності – від 200 до 350 л/га.

5. Дотримуватись технологічних вимог при обробітку ґрунту. Чим менші грудки, тим кращий контакт гербіциду з поверхнею і, відповідно, вища ефективність препарату.

Нагадаємо, «Агрейн» експериментує з технологією strip-till. Як повідомлялося, стан озимих в «Агрейн» добрий та задовільний.