Понад 15% кормів втрачається через застосування неякісного обладнання
Якість молока та м’яса безпосередньо залежить від якості корму. Ефективна заготівля передбачає вибір правильної культури, її збирання, укладання, трамбування й створення умов для тривалого зберігання. Але на цьому етапі 90% українських господарств ризикують звести нанівець усю роботу, застосовуючи навісне обладнання, що не придатне для роботи з кормом надалі.
Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.
Під час і після відкривання траншеї анаеробні умови всередині неї змінюються, внаслідок чого починають утворюватися хвороботворні мікроорганізми. Користування таким агрегатом, як фреза для сінажу та силосу, дозволяє запобігти псуванню корму й максимально знизити кількісні та якісні втрати.
«5% сухої речовини «губиться» під час скошування, підсушування й збирання. Ще 3% втрачається під час формування й трамбування силосної ями. Близько 4-5% «списуються» на похибки ферментації в процесі дозрівання. Однак найбільші потенційні втрати (8-10%) можна отримати під час порційного нарізання. Це – мінімальні орієнтовні показники за умови, якщо всі етапи до виїмки були виконані правильно», – відзначають у статті.
Нагадаємо, машини для ворушіння зеленої маси підвищують рентабельність ферми.